All Products
Contact Person :
Vita lyv
Phone Number :
17317820965
Keywords [ air powered winch ] match 99 Products.
Speed JQH Series Air Winch with Automatic Disc Brake 10 M/min To 70 M/min Line Speed and 2.5 M³/min 12 M³/min Air Consumption
| Capacity: | 0.5T-10T |
|---|---|
| Control Type: | Remote Control |
| Brake Type: | Automatic Disc Brake |
JQH Series Air Winch for Lifting in Oilfield ISO Certifications 8 Mm 20 Mm Rope Diameter Heavy-Duty and Dependable
| Rope Diameter: | 8 Mm - 20 Mm |
|---|---|
| Usage: | Lifting In Oilfield |
| Control Type: | Remote Control |
JQH Series Air Winch 8 Mm 20 Mm Rope Diameter 10 M/min 40 M/min Lifting Speed for Heavy Duty Applications and Operations
| Drum Capacity: | 100 M To 500 M |
|---|---|
| Material: | Steel |
| Certifications: | CE, ISO |
JQHS-20×24 Type Pneumatic Winch With Lifting Force 20KN
| Control Type: | Air Control |
|---|---|
| Warranty: | 12 Months |
| Rope Diameter: | 8 Mm - 20 Mm |
Customized Pneumatic Hoist Sensitive Infinite Variable Control 0-10m Lifting Height
| Safety Features: | Emergency Stop Button, Overload Protection |
|---|---|
| Certifications: | CE, ISO |
| Load Capacity: | 1 Ton |
Pneumatic Motor Powered Manriding Winch with Planetary Deceleration Mechanism
| Rated Lifting Force: | 10KN |
|---|---|
| Power Requirements: | 220V/380V, 50Hz/60Hz |
| Capacity: | 1000kg |
ZJQH-1.5×30B Juling Man Ridding Winch with Emergency Stop Device
| Certifications: | CE, ISO |
|---|---|
| Control Method: | Remote Control |
| Frequency: | 50Hz |
Convenient and Durable Easy Transportation with Rated Load 0.5 Ton 10 Ton Automatic Disc Brake
| Rope Speed: | 10 M/min - 40 M/min |
|---|---|
| Line Speed: | 10 M/min To 70 M/min |
| Brake Type: | Automatic Disc Brake |
Electric Rope Rewinding Machine Side Rope Roller DSJ38DC In Oilfield
| Certifications: | CE, ISO |
|---|---|
| Usage: | Lifting In Oilfield |
| Safety Features: | Emergency Stop Button, Overload Protection |


