All Products
Contact Person :
Vita lyv
Phone Number :
17317820965
Keywords [ air powered winch ] match 99 Products.
Steel Motor Muffler Assembly For XJFH Air Winch
| Certifications: | CE, ISO |
|---|---|
| Usage: | Lifting In Oilfield |
| Safety Features: | Emergency Stop Button, Overload Protection |
Overload Protection Pneumatic Lifting Winch 5T For Oilfield Drilling
| Application: | Offshore, Mining, Construction, Etc. |
|---|---|
| Control Type: | Manual Or Remote Control |
| Warranty: | 12 Months |
Pneumatic Motor Manriding Winch 10KN Capacity 1000kg CE ISO Certified
| Rated Lifting Force: | 10KN |
|---|---|
| Power Requirements: | 220V/380V, 50Hz/60Hz |
| Capacity: | 1000kg |
Marine Pneumatic Air Winch 10m/min To 70m/min With Overload Protection
| Color: | Yellow Orange Or Other Colors |
|---|---|
| Warranty: | 12 Months |
| Drum Capacity: | 100 M To 500 M |
Mining Fields Steel Pneumatic Air Winch With Adjustable Speed
| Color: | Yellow Orange Or Other Colors |
|---|---|
| Certifications: | CE, ISO |
| Usage: | Lifting In Oilfield |
Oilfield Pneumatic Lifting Winch XJFH 20×16 Type With Auto Brake
| Application: | Offshore, Mining, Construction, Etc. |
|---|---|
| Control Type: | Manual Or Remote Control |
| Warranty: | 12 Months |
Piston Air Motors Pneumatic Winch JQHS-30×35T For Industrial Lifting And Traction
| Certifications: | CE, ISO |
|---|---|
| Usage: | Lifting In Oilfield |
| Safety Features: | Emergency Stop Button, Overload Protection |
JQH-5×48Y Electronic Control Air Winch 50kN For Lifting And Hauling
| Features: | Compact Design, High Efficiency, Durable Construction |
|---|---|
| Color: | Yellow Orange Or Other Colors |
| Dimensions: | 1400mm X 900mm X 1000mm |
Docks Pneumatic Winch QJP-3*15 15m/min Powered By Air Motor
| Certifications: | CE, ISO |
|---|---|
| Usage: | Lifting In Oilfield |
| Safety Features: | Emergency Stop Button, Overload Protection |
Construction Engineering Pneumatic Air Winch Lightweight With Automatic Disc Brake
| Color: | Yellow Orange Or Other Colors |
|---|---|
| Drum Capacity: | 100 M - 1000 M |
| Air Hose Size: | 13 Mm - 25 Mm |


