All Products
Contact Person :
Vita lyv
Phone Number :
17317820965
Construction Man Rider Winch Remote Controlled With Hand Brake
| Color: | Yellow,Red And Orange |
|---|---|
| Company: | Winch Manufacture |
| Certifications: | CE, ISO, TUV |
Limit Protection Manrider Winch / Manrider Air Winch With 20KN Rated Lifting Force
| Certifications: | CE, ISO |
|---|---|
| Usage: | Lifting In Oilfield |
| Safety Features: | Emergency Stop Button, Overload Protection |
Stainless Steel Pneumatic Chain Hoists With Trolleys And Remote Control
| Certifications: | CE, ISO |
|---|---|
| Usage: | Lifting In Oilfield |
| Safety Features: | Emergency Stop Button, Overload Protection |
ZJQH-10×20B0 Manned Pneumatic Winch 10KN for Personnel Lifting
| Application: | Oilfield |
|---|---|
| Usage: | Manriding And Material Lifting |
| Max. Lifting Capacity: | 500kg |
Oilfield Pneumatic Manriding Winch 20m/min ZJQH-15×20B for Personnel Lifting
| Application: | Oilfield |
|---|---|
| Usage: | Manriding And Material Lifting |
| Max. Lifting Capacity: | 800kg |
15kN Manned Pneumatic Winch ZJQH-15×20B Personnel And Material Lifting
| Application: | Oilfield |
|---|---|
| Usage: | Manriding And Material Lifting |
| Max. Lifting Capacity: | 800kg |
Rescue Manriding Winch 500kg Maximum Load Capacity for 220V Voltage and Emergency Situations
| Color: | Yellow |
|---|---|
| Material: | Steel |
| Safety Features: | Emergency Stop Button, Overload Protection |
Vertical Manriding Winch Overload Protection and Safety Features CE Certified
| Application: | Construction, Maintenance, Rescue Operations |
|---|---|
| Material: | Steel |
| Usage: | Vertical Lifting And Lowering Of Personnel |
Personnel Lifting Electric Manriding Winch 10m/min Maximum Lifting Speed For Smooth Lifting
| Control Method: | Remote Control |
|---|---|
| Safety Features: | Emergency Stop Button, Overload Protection |
| Maximum Lifting Speed: | 10m/min |
Max 100m Rope Length Electric Man Riding Winch With Overload Protection
| Certifications: | CE, ISO |
|---|---|
| Power Source: | Electric |
| Control Method: | Remote Control |


