All Products
Contact Person :
Vita lyv
Phone Number :
17317820965
Keywords [ pneumatic air winch ] match 102 Products.
Man Riding Winch With Overload Protection Model ZJQH-1.5×30B
| Certifications: | CE, ISO |
|---|---|
| Control Method: | Remote Control |
| Frequency: | 50Hz |
500kg Pneumatic Hoist with Overload Protection 0.6-0.8MPa Air Pressure
| Air Pressure: | 0.6-0.8MPa |
|---|---|
| Control Method: | Pendant Control |
| Suspension Type: | Hook |
500kg Oilfield Pneumatic Lifting Hoist with Alloy Steel Chain
| Packaging: | Export Standard Packing |
|---|---|
| Application: | Oilfields Equippments & Spares |
| PN: | XJFH1006 |
JQH-10×24QB Pneumatic Winch 0.5T-10T Capacity
| Material: | Steel |
|---|---|
| Certifications: | CE, ISO |
| Rated Load: | 0.5 Ton - 10 Ton |
JQH-10×24QB Pneumatic Winch 0.5T-10T Capacity
| Material: | Steel |
|---|---|
| Certifications: | CE, ISO |
| Rated Load: | 0.5 Ton - 10 Ton |
Remote Control Pneumatic Winch for Heavy-Duty Applications Rated Load 0.5 Ton 10 Ton
| Line Speed: | 10 M/min To 70 M/min |
|---|---|
| Brake Type: | Automatic Disc Brake |
| Control Type: | Remote Control |
CE Certifications and Air Consumption 2.5 M³/min 12 M³/min Lifting
| Brake Type: | Automatic Disc Brake |
|---|---|
| Capacity: | 0.5T-10T |
| Line Speed: | 10 M/min To 70 M/min |
Pneumatic Motor Powered Manriding Winch with Planetary Deceleration Mechanism
| Rated Lifting Force: | 10KN |
|---|---|
| Power Requirements: | 220V/380V, 50Hz/60Hz |
| Capacity: | 1000kg |
JQHS-20×24 Type Pneumatic Winch With Lifting Force 20KN
| Control Type: | Air Control |
|---|---|
| Warranty: | 12 Months |
| Rope Diameter: | 8 Mm - 20 Mm |
ZJQH-1.5×30B Juling Man Ridding Winch with Emergency Stop Device
| Certifications: | CE, ISO |
|---|---|
| Control Method: | Remote Control |
| Frequency: | 50Hz |


