All Products
Contact Person :
Vita lyv
Phone Number :
17317820965
Keywords [ air winch ] match 106 Products.
15kN Manned Pneumatic Winch ZJQH-15×20B Personnel And Material Lifting
| Application: | Oilfield |
|---|---|
| Usage: | Manriding And Material Lifting |
| Max. Lifting Capacity: | 800kg |
Marine Exploration Pneumatic Winch JQHS-100×6X With Hand And Foot Brake
| Control Type: | Pneumatic |
|---|---|
| Braking System: | Automatic Disc Brake |
| Max Line Speed: | 20-36 M/min |
QJP Series Hydraulic Motor Air Capstan Winch 80ml/rev 20 ft/min
| Line Speed: | 20 Ft/min |
|---|---|
| Gear Ratio: | 3:1 |
| Drum Capacity: | 24 M |
500kg Pneumatic Hoist with Overload Protection 0.6-0.8MPa Air Pressure
| Air Pressure: | 0.6-0.8MPa |
|---|---|
| Control Method: | Pendant Control |
| Suspension Type: | Hook |
JQH-10×24QB Pneumatic Winch 0.5T-10T Capacity
| Material: | Steel |
|---|---|
| Certifications: | CE, ISO |
| Rated Load: | 0.5 Ton - 10 Ton |
JQH-10×24QB Pneumatic Winch 0.5T-10T Capacity
| Material: | Steel |
|---|---|
| Certifications: | CE, ISO |
| Rated Load: | 0.5 Ton - 10 Ton |
CE Certifications and Air Consumption 2.5 M³/min 12 M³/min Lifting
| Brake Type: | Automatic Disc Brake |
|---|---|
| Capacity: | 0.5T-10T |
| Line Speed: | 10 M/min To 70 M/min |
Upgrade Your Production Line with Quick Installation Air Compressor 2.5 M³/min 12 M³/min Air Consumption 0.5T-10T Capacity
| Material: | Steel |
|---|---|
| Lifting Speed: | 10 M/min - 40 M/min |
| Air Pressure: | 0.6 MPa - 0.8 MPa |
Remote Control Pneumatic Winch for Heavy-Duty Applications Rated Load 0.5 Ton 10 Ton
| Line Speed: | 10 M/min To 70 M/min |
|---|---|
| Brake Type: | Automatic Disc Brake |
| Control Type: | Remote Control |
Pneumatic Motor Powered Manriding Winch with Planetary Deceleration Mechanism
| Rated Lifting Force: | 10KN |
|---|---|
| Power Requirements: | 220V/380V, 50Hz/60Hz |
| Capacity: | 1000kg |


